Jesteśmy też na

O domach wspieranych, naszej Misji oraz Stowarzyszeniu

Towarzyszyć drugiemu człowiekowi w odzyskiwaniu nadziei – dla takich celów warto żyć!

Czym jest “dom wspierany”?

Dla naszych podopiecznych jest to po prostu dom – prawdziwy dom. Często mówią nam, jakie to dla nich ważne. Można powiedzieć, że jest to ostatni etap wychodzenia z bezdomności. Korzystają z niego osoby, które od dłuższego czasu pracują nad sobą, podjęły już wiele działań i przeszły konkretną drogę, aby odzyskać pełną samodzielność.

Teraz przed nimi ostatni krok – trening samodzielności w bezpiecznych warunkach domu wspieranego. Towarzyszymy osobom, które uczą się wszystkiego, co jest im potrzebne aby za jakiś czas mogły zamieszkać w pełni samodzielnie.

W domu, który utworzymy zamieszka od 12 do 14 osób. Będzie się w nim znajdował również warsztat rękodzieła tworzonego przez mieszkańców. Jest to ważna część ich pracy nad sobą.

Stowarzyszenie Pogotowie Społeczne

Jako Stowarzyszenie działamy od 2004 roku i realizujemy różne formy wsparcia:
1. Streetworking – nasi pracownicy przemierzają ulice Poznania, działki oraz inne miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne: świadczą im pomoc doraźną, interweniują w pilnych sytuacjach, informują i motywują do podjęcia zmiany.
2. Hostele dla osób bezdomnych – prowadzimy w Poznaniu trzy hostele, w których przebywa niespełna 200 osób, w tym rodziny z dziećmi. W jednym z nich znajduje się noclegownia, do której trafiają osoby prosto z ulicy.
3. Terapia z zakresu uzależnień oraz dla ofiar i sprawców przemocy – osoby żyjące na ulicy często doświadczają takich problemów – stąd potrzeba prowadzenia pomocy w tych obszarach.
4. Centrum Integracji Społecznej: “Darzybór” – tutaj prowadzimy zajęcia mające na celu powrót do pracy osób doświadczających wykluczenia społecznego. Prowadzimy szkolenia, warsztaty i grupy wsparcia. Pośredniczymy w kontakcie z pracodawcami.
5. “Domy wspierane” – to kluczowy etap wyjścia z bezdomności. Osoby ćwiczą i trenują samodzielność, żyją tak, jak się żyje w normalnych warunkach. Jedyną różnicą jest to, że cały czas mają nasze wsparcie.

Nasza misja

Głównym celem naszych działań jest wszechstronna pomoc w wychodzeniu z bezdomności. Bezdomność to nie tylko brak dachu nad głową – składa się na nią wiele problemów i trudnych sytuacji: uzależnienie, przemoc, choroba czy brak pracy. Chcąc skutecznie pomagać działamy w wielu obszarach i poprzez wiele form pomocy: materialnej, zawodowej oraz psychologicznej.

CHCESZ DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ O ZBIÓRCE?

zadzwoń

789-377-144

Zdjęcia na stronie:

Maciej Bobykstrona www
Marzena Matkowskafanpage

serdecznie dziękujemy!

Adres

Pogotowie Społeczne
ul. Borówki 4
61-304 Poznań

Kontakt

zbiorka@pogotowiespoleczne.org.pl

61 887 66 23